Przewrotność dobra

Nakład wyczerpany!
Seria: Z Wykrzyknikiem!
Wydawca: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-933290-8-3
Data premiery: 7 maja 2012
Liczba stron : 280
Format : 12,5x19,5 cm
Okładka : twarda

NASZA CENA : 20,94 CENA RYNKOWA : 34,90

Książka dostępna również w wersji eBook

 

 

Już wiedziałam, że dobro i zło to syjamskie rodzeństwo. Teraz tylko muszę się dowiedzieć, które w danym momencie wybrać.

 

 

Osamotniona i poniżana w dzieciństwie, poddana manipulacji w imię przyszłego dobra, bohaterka uczy się, jak wyreżyserować zachowania innych i wykreować rzeczywistość wyłącznie wedle własnych zamierzeń. Wewnętrzny bunt dziewczynki owocuje własną interpretacją pojęć dobra i zła. Żelazna dyscyplina samokształcenia sprawia, że Dorota wyrasta na mistrzynię manipulacji.

 

 

Książka Jolanty Kwiatkowskiej z jednej strony boli, z drugiej zostawia nadzieję. Każe zastanowić się nad otaczającym światem, nie trwać w obojętności. Wierzę, że Przewrotność dobra poruszy struny, które sprawią, że opowiemy się po stronie krzywdzonych i poniżanych”.

Magdalena Zimniak, pisarka

 

„Jolanta Kwiatkowska dokonuje niemożliwego – tworzy książkę, która może zostać odczytana na wielu płaszczyznach. Bez zbytniej patetyczności wprowadza nas w niezwykle trafnie opisane studium podwójnej moralności. To historia, która porusza, otwiera oczy i jednocześnie zaskakuje swoją obrazową prostotą”.

Kinga Ochendowska, redaktor magazynu iMagazine

 

„Powieść Przewrotność dobra to doskonała analiza człowieczeństwa, pragnienia bycia dobrym i opacznego pojmowania tego słowa. Dojrzała, przemyślana, refleksyjna i wciągająca. Polecam, bo warto zastanowić się nad tym, czym dla nas jest dobro i jak wiele go mamy w swoim wrodzonym, a czasami wpojonym egoizmie”.

Agnieszka Lingas-Łoniewska, pisarka, szefowa portalu Czytajmy Polskich Autorów

 

 

Autor grafiki na okładce Andrius Kovelinas  www.artnishe.com

 

Nigdy się nie dowiemy, co dzieje się w snach drugiego człowieka. Z reguły nawet sam śniący zapomina, co było treścią jego snu, tracąc przez to dostęp do prawdy o sobie.

W serii Z Wykrzyknikiem!  chcemy dotrzeć do tej prawdy, która przeplata się z fikcją. Ale co jest realne, a co tylko snem? Nie wiadomo, bo każda historia mogła wydarzyć się naprawdę. Historia, która powinna być wykrzyczana, tak abyśmy mogli ją dobrze usłyszeć. Bo czy te próby opowiedzenia drugiemu człowiekowi o sobie, o swoich radościach, marzeniach a także... koszmarach nie mają sensu? Czy musimy pogodzić się z wewnętrznym więzieniem nawet wtedy, gdy życie w nim jest tak przerażające, że myślimy wyłącznie o najgorszym?

Inne książki z tej serii:

Spektrum - Krystiana Głuszko

Droga do Tarvisio - Grzegorza Kozery

 

 

 
PATRONI MEDIALNI