Uczyć (się) z pasją

Podtytuł: Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą podróżą
Przekład: Elżbieta Manthey, Wojciech Musiał
Seria: Nowe ścieżki edukacji
Wydawca: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-65897-03-9
Data premiery: 19 września 2017

NASZA CENA : 31,90 CENA RYNKOWA : 34,90
Darmowa wysyłka !

Czy chcielibyście być uczniami we własnych klasach? Czy Was samych wciągnąłby sposób, w jaki przekazujecie wiedzę? A może tak samo z utęsknieniem czekacie na koniec lekcji jak Wasi słuchacze znudzeni tematem?
 
Pernille Ripp w książce Uczyć (się) z pasją. Jak sprawić, by uczenie (się) było fascynującą podróżą pokazuje początkującym oraz doświadczonym nauczycielom, jak przekształcić swoje klasy w miejsca przyjazne i sprzyjające twórczej pracy, w których uczniowie współdecydują o procesie nauczania. Proponuje wprowadzenie fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu klasy, dzięki którym nauka z frustrującego obowiązku zmieni się w podniecające wyzwanie.
 
Autorka odwołuje się w publikacji do swoich doświadczeń uczennicy, nauczycielki i matki. Otwarcie opisuje przemianę, którą sama przeszła, i dokładnie pokazuje, na czym polegają codzienne zmagania każdego pedagoga. I chociaż jest to książka dla wszystkich uczestników szkolnego życia, szczególnie skorzystają z niej właśnie nauczyciele, którzy stając każdego dnia przed swymi uczniami, próbują przekazywać wiedzę w sposób angażujący i pełen uwagi.
 
Uczyć (się) z pasją to książka o tym, jak jej autorka przestała być nauczycielką realizującą program, a stała się nauczycielką wspierającą rozwój swoich uczniów”.
dr Marzena Żylińska
zajmuje się metodyką i neurodydaktyką; jest współzałożycielką ruchu Budząca się Szkoła 
 
 
Polecamy artykuł Wojciecha Musiała Juniorowo.plPATRONI MEDIALNI