Kruchość skrzydeł

Autor: Foxlee Karen
Przekład: Grzegorz Fraś
Wydawca: Dobra Literatura
ISBN: 978-83-65223-48-7
Data premiery: 19 maja 2016
Liczba stron : 304
Format : 14,5 x 20,5 cm
Okładka : miękka

NASZA CENA : 29,90 CENA RYNKOWA : 34,90
Darmowa wysyłka !

 
Nagrody: Commonwealth Writers’ Prize, Dobbie Literary Award, Queensland Premier’s Literary Award.
 
Dziesięcioletnia Jennifer Day mieszka w małym górniczym miasteczku pełnym tajemnic. W otaczającym ją świecie dorosłych poszukuje przyczyn śmierci swojej nastoletniej siostry Beth. Próbując uporządkować ostatnie miesiące z jej życia, Jennifer odsiewa prawdę od kłamstw, ale mimo to wciąż natrafia na sekrety i kolejne pytania. Czy śmierć Beth była wypadkiem? Czy Jennifer lub ktokolwiek inny mogli ją uratować?   
 
Oczami Jennifer widzimy, jak jej siostra podejmuje nieudaną próbę przekroczenia progu dorosłości, a rodzina ulega powolnemu rozkładowi. W tej nagradzanej powieści Karen Foxlee doskonale uchwyciła smak dorastania w małym miasteczku oraz złożoność życia rodzinnego. 
 
Metafory zawarte w tej historii i soczysta proza… przytrzymają czytelników aż do samego poruszającego zakończenia.
Publishers Weekly, USA
 
Proza Karen Foxlee jest realistyczna i przekonująca, ale największą zaletą tej powieści jest  wiarygodna kreacja  młodej narratorki.
Age
 
To niezwykła powieść.
Sydney Morning Herald
 
Dawno nie miałam okazji przeczytać tak poruszającej historii opowiadanej przez dziesięciolatkę, której dojrzałość i spojrzenie na świat zdumiewają. Autorka nakreśliła w swojej  powieści przejmujący portret rodziny, w której członkowie tylko pozornie żyją razem. Tę historię warto poznać! 
Agnieszka Pohl, Obsesyjna Biblioteczka
 
Zobacz także: PATRONI MEDIALNI