Pakiet trzech książek z serii "Kontrasty i kontrowersje"

Podtytuł: Humanizm ewolucyjny; Poza dobrem i złem; Cyfrowa demencja
Autor: Michael Schmidt-Salomon, Manfred Spitzer

Przekład: Andrzej Lipiński
Seria: Kontrasty i kontrowersje
Wydawca: Dobra Literatura
Data premiery: 2012/2013
Format : 14,5 x 20,5 cm
Okładka : miękka

NASZA CENA : 77,50 CENA RYNKOWA : 114,70
Darmowa wysyłka !

Humanizm ewolucyjny. Dlaczego możliwe jest dobre życie w złym świecie

Ta znacząca pozycja przedstawia idee nowego humanizmu opartego na faktach naukowych i otwartości wobec najnowszych wyników badań ze wszystkich dziedzin nauki. Robi to rzeczowo, profesjonalnie, a jednocześnie przystępnie dla przeciętnego czytelnika, nieobytego ze światem fachowych pojęć. 
 
Moralność jest tym, co czyni z nas ludzi cywilizowanych – tak przynajmniej zakłada większość z nas. A gdyby się okazało, że to właśnie podział świata na dobry i zły jest przyczyną wszystkich naszych nieszczęść…?
Michael Schmidt-Salomon, stawiając na głowie nasze dotychczasowe postrzeganie moralności, pokazuje, jak odnaleźć byt bardziej wyzwolony, jak rozwinąć etykę przepełnioną prawdziwym człowieczeństwem. 
 
Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, Manfred Spitzer, daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska.