Adamczyk Piotr

Piotr Adamczyk, filozof z wykształcenia, dziennikarz z zawodu. Autor książki "Pożądanie mieszka w szafie".
Auke Kok, Dido Michielsen

Dido Michielsen, pisarka i dziennikarka. Wspólnie z mężem Auke Kok (na zdjęciu) napisała książkę o swoich adopcyjnych córkach. Polski tytuł "Lisa - Xiu i Lin - Shi. Córki z Chin" (Fot. © Bob Bronshoff)
Bauer Joachim

Profesor dr n. med., neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta, wykłada i prowadzi badania na Uniwersytecie we Fryburgu. Za swoją pracę badawczą otrzymał prestiżową nagrodę Organon Niemieckiego Towarzystwa Psychiatrii Biologicznej. Autor licznych publikacji i książek popularnonaukowych.
Borowik Arek

Reżyser, satyryk, scenarzysta. Autor książek "Z góry widać tylko nic" i "Wnętrza wypalone lodem".
Foxlee Karen

Karen Foxlee urodziła się w Mount Isa w Queensland w 1971 roku, a obecnie mieszka w Gympie. Przez większość dorosłego życia pracowała jako pielęgniarka. Zdobyła też dyplom licencjacki nauk humanistycznych ze specjalizacją z twórczego pisania.
Gajdzińska Monika

Autorka książki "Jestem Kobietą". Postanowiła spisać historie kobiet, które zna od dawna wierząc, iż mogą one stanowić inspirację dla innych. (Fot. © Tomasz Stefunko)
Gerald Hüther, Uli Hauser

Autorzy książki "Wszystkie dzieci są zdolne. Jak marnujemy wrodzone talenty".
Gilmour David

David Gilmour (ur. 1949 r.), kanadyjski pisarz i dziennikarz telewizyjny. Książka "Klub Filmowy" została przetłumaczona na 25 języków.
Głuszko Krystian

Urodził się w 1985, w małym miasteczku na wschodzie Polski. Jak każdy, kto utknął w spektrum autyzmu, ma problem z dopasowaniem się do społeczeństwa. Wolny czas lubi spędzać w samotności i to dlatego powstała książka "Spektrum".
Huff Phillip

Philip Huff (1984r.), autor autobiograficznej powieści "Dni trawy", studiował filozofię i historię na Uniwersytecie w Amsterdamie. Zadebiutował w 2008 roku na łamach De Gids, najstarszego czasopisma literackiego Holandii. (Fot. © Claire Witteveen)
Hüther Gerald

Doktor nauk przyrodniczych, dr hab. med, ur. w 1951 roku, jest profesorem neurobiologii w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu w Getyndze.
Kaczmarzyk Marek

Nauczyciel i wykładowca, biolog, neurodydaktyk i memetyk, popularyzator nauki, twórca podręczników i programów szkolnych.
Kozera Grzegorz

Grzegorz Kozera (1963), prozaik, poeta, Autor powieści "Droga do Tarvisio" (2012), "Berlin, późne lato" (2013, "Co się zdarzyło w hotelu Gold" (2014) i "Biały Kafka" (2014) opublikowanych przez Wydawnictwo Dobra Literatura. (Fot.© Rafał Sabat)
Kwiatkowska Jolanta

Autorka kilku książek wydanych wcześniej w wydawnictwie MG. Zadebiutowała w 2009 roku książką "Jesienny koktajl". Dobra Literatura opublikowała jej najnowszą powieść "Przewrotność dobra". (Fot. © Adam Włóczkowski)
Lenz Siegfried

(ur. w 1926 r. w Ełku – wówczas w Prusach Wschodnich – zm. w 2014 r. w Hamburgu) należy do najważniejszych i najbardziej poczytnych autorów powojennej literatury niemieckiej, jego książki zostały przełożone na kilkanaście języków.
Lipiński Andrzej

Autor opowieści "Kalinka", w której próbuje zrozumieć sens nieuleczalnej choroby swojego dziecka.
Margret Rasfeld, Stephan Breidenbach

Autorzy książki "Budząca się szkoła".
May Iris

Iris May (ur. w 1972 r. w Norymberdze) – otoczona tonami książek mieszka w Niemczech z mężem i trójką dzieci. (Fot. © Jorinde Gersina)
Michalik-Jaworska Katarzyna

Zawód – dziennikarz (TVN, „Film”, „Cinema”, Kulturaviva, AICT). Krytyk teatralny, członek zarządu Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT. Autorka książki "Pomyślę o tym jutro". Fot. © Anna Ignatowska
Milcke Mikołaj

Mikołaj Milcke, autor książek "Gej w wielkim mieście" i "Chyba strzelę focha!", wychodzi z założenia, że większym splendorem dla autora jest to, że czytelnicy znają jego twórczość, a nie jego wizerunek. (Fot.© Łukasz Kwarc)
Neuman Andrés

Prozaik, poeta i eseista, autor wielu powieści, opowiadań oraz zbiorów aforyzmów. Nakładem Wydawnictwa Dobra Literatura ukaże się powieść Podróżnik stulecia (tytuł oryginalny "El viajero del siglo"), która zdobyła XII Premio Alfaguara de Novela 2009. (Fot. © Pepe Marín)
Raduńska Sonia

Psycholog, pisarka, felietonistka, autorka "Solo". (Fot. © Tomasz Stefunko)
Rakha Youssef

Youssef Rakha – ur. w Kairze w 1976 roku. Ukończył anglistykę i filozofię (studia I stopnia) na Uniwersytecie w Hull, w Wielkiej Brytanii. Autor książki "Bejrut jest gdzieś tam".
Ripp Pernille

Amerykańska nauczycielka z miejscowości Oregon w stanie Wisconsin, która dokonała wielkiej zmiany w swoim sposobie uczenia. Autorka książki "Uczyć (się) z pasją".
Schmidt-Salomon Michael

Autor wydanej przez Dobrą Literaturę książki "Humanizm ewolucyjny. Dlaczego możliwe jest dobre życie w złym świecie". Niemiecki filozof, publicysta i działacz ateistyczny, rzecznik i współzałożyciel Fundacji Giordano Bruno. W swej pracy koncentruje się na filozofii nauki, antropologii, estetyce, teorii społeczeństwa, futurologii, krytyce religii i ideologii oraz etyce praktycznej. (Fot. © Jörg Salomon)
Schulte-Markwort Michael

Psychiatra zajmujący się dziećmi i młodzieżą, od lat analizuje wpływ czynników społecznych na najmłodszych. Fot. © Nina Grützmacher
Skawiński Paweł

Autor reporterskiej opowieści o Indiach i Nepalu - Gdy nie nadejdzie jutro. Dziennikarz specjalizujący się w Azji. Na subkontynencie pracował w jednej z tamtejszych korporacji oraz jako wolontariusz. (Fot.© Charles Xelot)
Spitzer Manfred

Niemiecki psychiatra i neurobiolog.Autor licznych publikacji naukowych i książek popularyzujących wiedzę z dziedziny neurobiologii i neurodydaktyki, m.in. książki wydanej przez Dobrą Literaturę „Cyfrowa demencja”.
Stefunko Tomasz

Fotograf, który w swojej pracy artystycznej nade wszystko poszukuje światła i emocji.
Welzer Harald

(ur. w 1958 r.) – niemiecki psycholog społeczny, profesor na wydziale Projekty Transformacyjne Europejskiego Uniwersytetu Flensburg, członek licznych gremiów i akademii naukowych, dyrektor fundacji Futurzwei - Stiftung Zukunftsfähigkeit. (Fot. © vhw)